top of page

Aradığınız yazıyı bulamamanız veya hata alınması halinde arama kısmını kullanarak ulaşabilirsiniz.

Ankara İş Mahkemeleri Avukatı

Güncelleme tarihi: 7 Mar 2022

İş hukuku işçi ve işverenler arasında gerçekleşen uyuşmazlıklara ilişkin bir yargı çeşididir. Ankara'da işçi ve işverenlerin uyuşmazlıklarını arabulucu veya mahkeme nezdinde kendilerinin takip etmesi mümkün olmakla birlikte; Ankara İş Mahkemeleri Avukatı vasıtasıyla da takip edilebilmektedir. Nitekim İş Mahkemeleri Avukatı ile takip edilen davaların büyük çoğunluğunda taraflar talep ettikleri haklarına daha kolay ulaşmakta ve hata oranı da minimuma inmektedir.

Ankara İş Mahkemeleri Avukatı

İş uyuşmazlıkları genel olarak işin sonlandırılması ile ortaya çıkan işe iade davaları, kıdem tazminatı, ihbar tazminatı, yıllık izin ücreti, fazla mesai ücretleri, hafta tatili ücretleri ve bayram tatil ücretleri yönünden olmaktadır. Bunun yanında iş devam ederken de maaş alacağı gibi konularda icra takibi yapılabilmektedir.


İş akdi haksız olarak sonlandırılan işçiler iş mahkemelerine başvurarak işe iade talebinde bulunabileceği gibi; işe devam etmek istemeyip tazminat ve ücretlerinin ödenmesini de talep edebilir. Ancak, iş mahkemelerine başvurmadan önce zorunlu arabuluculuk uygulaması getirilmiş olup, arabuluculuğa başvurmadan açılan davalar usulden reddedilmektedir. Bu nedenle ilgili prosedürleri bilen bir avukatla takip edilmesi faydalı olacaktır.


Yine işverenler yönünden de, uyuşmazlıklar iş mahkemelerine taşınmadan önce veya sonrasında bir avukat ile yürütülmesi halinde daha ekonomik ve hızlı çözümler sunulabilmektedir.


Sonuç olarak, işveren ve işçilerin Ankara İş Mahkemeleri Avukatı ile birlikte hareket etmesi ve uyuşmazlıklarını bilen bir uzmanla yürütmesini tavsiye ediyoruz.


תגובות


bottom of page